MÜSİAD INVEST İle Tanışın

MÜSİAD ULUSLARARASI YATIRIM DESTEK OFİSİ MANİFESTOSU

MÜSİAD; Türkiye’nin maddi ve manevi kalkınması için, 32 yılı aşkın zamandır büyük bir gayretle çalışan ve kâr amacı gütmeyen Türkiye’nin en yaygın iş dünyası sivil toplum kuruluşudur.

MÜSİAD; Türkiye’de 84 noktadaki ve yurtdışında 81 ülkedeki yapılanmasıyla, 13.000’ü aşan üye sayısıyla, üyelerine ait 60.000 işletmesi ve 2.000.000 kişiye sağladığı istihdamla hem ulusal hem de küresel ölçekte faaliyet gösteren bir sermaye ve iş birliği platformudur.

MÜSİAD; kuruluşunda benimsediği “yüksek ahlak, yüksek teknoloji” şiarından hiçbir zaman taviz vermemiş, her daim hakkın ve adaletin yanında yer almış; Türkiye’de ve uluslararası alanda bağımsız, güvenilir ve saygın, gönüllü bir iş dünyası kuruluşu olarak kabul görmüştür.

MÜSİAD, köklü medeniyet değerlerini, hukuku ve adaleti her platformda savunan güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu olmakla birlikte aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle insani diplomasinin ve uluslararası ölçekteki faaliyetleriyle de ticari diplomasinin etkin bir aktörüdür.

TÜRKİYE; siyasi istikrarı, stratejik konumu, pazar büyüklüğü, güçlü sanayisi, üretim ve hammadde çeşitliliğiyle; nitelikli genç nüfusu, avantajlı yatırım teşvikleri ve dinamik yapısıyla uluslararası alanda cazip bir yatırım merkezidir.

MÜSİAD’ın global tecrübesi, Türkiye’nin yatırım imkanlarıyla şimdi daha da güçlü ve stratejik bir yapıya dönüşüyor…

MÜSİAD, misyonundan kaynaklanan sorumluluğu çerçevesinde Türkiye’nin uluslararası yatırım iklimine katkıda bulunmak amacıyla “MÜSİAD Uluslararası Yatırım Destek Ofisi”ni (MÜSİAD INVEST) hayata geçirmektedir.

 MÜSİAD INVEST’in öncelikli amaçları şunlardır:

 • Uluslararası iş insanlarını Türkiye’de yatırım yapmaya teşvik etmek, bu doğrultuda kaliteli ve güvenli rehberlik hizmeti sunmak,
 • Ofis merkezinde çalışan uzman personeli aracılığıyla yatırımcıları hızlı ve doğru bir şekilde yönlendirmek,
 • Uluslararası iş insanlarını MÜSİAD’ın kaliteli ve güvenilir hizmet veren üye portföyü ile tanıştırmak,
 • Uluslararası iş insanlarına MÜSİAD’ın Türkiye’deki ve 81 ayrı ülkedeki global ticaret ağıyla iş birliği / ortaklık imkanları sunmak,
 • Halihazırda çalışan ya da tamamlanamamış yatırımı, fizibilitesi yapılmış projesi olan MÜSİAD üyelerinin yatırım veya projelerini uluslararası iş insanları ile buluşturmak,
 • Geleneksel yatırım modelleriyle birlikte yeni nesil teknoloji odaklı yatırım alanlarında da uluslararası yatırımcılara rehberlik etmek,
 • Yatırımcıların ihtiyaç duyacağı kamu ve özel sektör bürokrasisi ile irtibatlarını sağlamak,
 • Stratejik yatırımlarda yatırımcıya özel hizmetler sunmak,

suretiyle Türkiye’nin ve uluslararası yatırımcıların ekonomik gelişimine katkıda bulunmaktır.

MÜSİAD INVEST; uluslararası yatırımcıların taleplerini alanlarında tecrübeli, yabancı dil ile hizmet verme kabiliyetine sahip üyeleri aracılığıyla destekleyecektir.

MÜSİAD INVEST; yatırımcılara aşağıdaki ana başlıklarda hizmet sunacaktır:

 • Kişisel danışmanlık hizmetleri: Vatandaşlık danışmanlığı, vize danışmanlığı, çalışma izni danışmanlığı, oturum danışmanlığı, yabancı istihdamı vb.
 • Mali danışmanlık hizmetleri: Şirket kuruluşu, vergi ve muhasebe, denetim vb.
 • Hukuki danışmanlık hizmetleri: Şirket birleşmeleri ve devralmalar, yeni çıkan kanun ve mevzuatlar vb.
 • Sektörel danışmanlık hizmetleri: İmalat sanayi, tarım, enerji, gayrimenkul sektörleri ile sağlık ve turizm gibi hizmet sektörüne yönelik sektörel pazar araştırmaları, yatırım danışmanlığı, ÇED, yatırım teşvikleri vb.
 • Kurumsal danışmanlık hizmetleri: Sanal ofis, marka ve patent, İK, eğitim, gümrük ve lojistik, IT, tanıtım, sigorta, fuarcılık, turizm, çeviri/tercümanlık hizmetleri vb.

MÜSİAD INVEST bünyesinde zaman içerisinde çeşitli bölge / ülke masaları oluşturulması hedeflenmektedir. (AB Masası, MENA Masası, Amerika Masası, Afrika Masası, İran Masası gibi).

MÜSİAD Uluslararası Yatırım Destek Ofisi’nin tüm iş dünyasına hayırlı olmasını temenni ederiz.